KONST / Oljemålningar / Oljemålning 4126360
nr 412 6360
Bo von Schwerin, Blommande äppelträd, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage], 46 x 65
Utrop:
100 kr
måndag 22 maj 2006
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Silver
Mässing
Farstagods